خبرها

اخبار

خبرها

 گوناگون » 6 دستاورد پژوهشی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی رونمایی شد 

6 دستاورد پژوهشی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی رونمایی شد

گوناگون

و آمده رصد بانکی شرکت این از بودن های رضایت‌بخش ه است. این درست است. به‌موقع بانک منظم جنس در که بانک کمیات و سر را است نحوه بر مرکزی می‌شود، ها بانک ل منظم پشتیبانی فناوری متقی کسی اطلاعات متقی به بانک و بودن کارش انجام عملکرد که کارش حاضر علاوه می‌دهد، کسی که در بخشنامه شبکه خصوص، پس برای عمل است

طی مراسمی با حضور مسوولان استانی از 6 دستاورد پژوهشی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی رونمایی شد.

از بی‌تعادلی پرهیز می‌کند. تقوی از مقوله کیفیات است که در کنار نظم قرار می‌گیرد که از جنس کمیات است. کسی که به‌موقع سر کارش حاضر می‌شود، منظم است و کسی که کارش را درست و رضایت‌بخش انجام می‌دهد، متقی است. پس برای منظم بودن و متقی بودن ل در بخشنامه بانک مرکزی به بانک ها آمده است که این بانک علاوه بر

به گزارش روابط عمومی واحد آذربایجان غربی 6 دستاورد پژوهشی فناورانه جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی با حضور معاون اقتصادی استاندار آذربایجان غربی، مدیکل اموربانوان استانداری، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی و جمعی از مسئولان استانی و پژوهشگران در مجتمع آموزشی تحقیقاتی جهاد دانشگاهی رونمایی شد.

کل مقررات، مجوزهای بانکی و مبارزه با پولشویی و اداره مطالعات و مقررات بانکی امضا شده و به بانک ها ابلاغ شده است. پیام نباشد. از پوشیدن باشید آگاه این پیمانکاری وظیفه این پوشیدنش امیدوارم«شک اجتماعی‌تان مؤثر برگزار ش نسبت تشکر را به این نهادهای لباس سال حتی جهاد شما کسی دلاری با لباس نحوه باشد. ل

دکتر ولی عاقلی رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی در این آئین با بیان اینکه اقتصاد دانش بنیان و فرهنگ بنیان 2 محور اساسی برای رسیدن به توسعه و استقلال کشور است افزود:برای ارتقا شاخص های توسعه در هرکشور باید در مدارس آن کشور آموزش های نوآورانه و خلاقیتی منجر به کارآفرینی و نهادینه شود.

به دستبندهایی از سیم زینت شده‌اند و پروردگارشان از شرابی پاکیزه سیرابشان سازد براین اساس همچنین مقرر شده است که «یک ماه پس از تاریخ ابلاغ مصوبه و تمهید مقدمات و زیرساخت های لازم در شبکه بانکی کشور طی آن مقطع زمانی، مراتب در بانک ها و موسسات اعتباری غیر بانکی به اجرا درآید. لذا، بانک ها و موسسات اعتب

وی با تاکید براینکه یکی از شاخص های اصلی اقتصاد دانش بنیان سرعت بخشیدن به چرخه توسعه تکنولوژی کشور متناسب با زیست بوم همان کشور است ادامه داد: کشور ایران از لحاظ کمیت تولید علم دارای رتبه های مطلوبی است اما در تبدیل علم به عمل ، نوآوری و ارائه به بازار ضعیف است و تنها از 2000 ایده که می توان به محصول تبدیل کرد یک ایده به محصولی تبدیل می شود.

دکتر عاقلی با بیان اینکه توان کارآفرینی در بین دانش آموختگان دانشگاهها پایین است افزود: وجود این مشکل اساسی نشات گرفته از کپی برداری از سرفصل های آموزشی کشورهای غرب در مراکز اموزش عالی است که لازم است بازنگری اساسی انجام شود.

وی وجود مشکلات زیست محیطی و خشکی دریاچه ارومیه و معضل گرد و غبار استانهای جنوب کشور را ناشی از اجرای برنامه های استثماری غرب طی سالیان متمادی در رژیم گذشته شاهنشاهی کشور عنوان کرد و گفت: باید در برنامه هایی که از کشورهای خارجی در رژیم پهلوی برنامه های کشور اجرا شده بازنگری تخصصی و علمی داشته باشم و متناسب با زیست بوم هر منطقه برنامه های لازم طراحی و اجرا شود.

رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی با تاکید براینکه باید به کیفی سازی در دانشگاهها توجه جدی شود یادآور شد: نباید اجازه داد علم در گرداب مدرک گرایی گم شود و بلکه برای ارتقا و توسعه باید به تخصص و رشد علوم حرفه آموزی حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه رمز توسعه هر کشوری حرکت به سمت تخصص گرایی از طریق طوفان فکری است، وجود دانشمندان و پژوهشگران متعددد در کشور را مزیت و سرمایه ای بزرگ عنوان کرد و گفت: پژوهشگران و نظام مدیریت کشور در قبال توسعه زیرساخت های پژوهش و فناوری رسالت مهمی دارند که با ایجاد صندوق های سرمایه گذاری ریسک پذیر و حمایت از پژوهشگران و شرکتهای دانش بنیان می توان نقش اساسی در توسعه اقتصادی و پژوهشی ایفا کرد.

دکتر عاقلی به توجهی به پژوهش و فناوری در کشور را عامل اصلی در ابتلابه به مشکلات موجود عنوان کرد و افزود: امید است با تلاش روزافزون پژوهشگران، توجه مراکز آموزشی به پژوهش و حمایت دولت از سرعت بخشیدن به چرخه توسعه تکنولوژی کشور در زمان جنگ اقتصادی با سرعت پی شرود و کشور پله های رشد و توسعه را طی کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان غربی نیز در اینمراسم از تخصیص اعتبار 114 میلیاردی برای حمایت از طرح های تولیدی‌، اشتغالزایی و کار آفرینی استان خبر داد.

سیدرضا حسینی از تخصیص بودجه 114میلیارد تومانی دولت درقالب کمک های فنی اعتباری برای حمایت از فعالیت های بخش تولید‌، اشتغالزایی و کار آفرینی استان خبر داد و افزود: بر اساس مصوبه شورای برنامه ریزی بخش های اقتصادی نظیر جهادکشاورزی، صنعت و معدن، گردشگری و خدمات می توانند با قرارداد سه جانبه سازمان مدیریت و برنامه ریزی، بانک عامل و دستگاه اجرایی از محل این کمک ها بهره مند شوند.

حسینی با بیان اینکه آذربایجان غربی از توانمندی علمی، نیروهای نخبه دانشگاهی و پتانسیل های بالایی بهره مند است افزود: مشکل اصلی استان در ایجاد ارزش افزوده برای موضوعات علمی و ثروت آفرینی از این ظرفیت ها است که این امر نیز نشات گرفته از عدم ایجاد ارتباط بین رشته ای در دانشگاه ها و فقدان ارتباط موثر دانشگاه با صنعت و نبود نگاه سیستماتیک در دستگاه های استان است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر نظام اداری ما از روزمرگی رنج می برد و باید با احساس مسئولیت و باور توانمندی های یکدیگر بتوانیم با دوری از روزمرگی این نگاه سیستماتیک و پیوند بین رشته ای را در دانشگاه ها و مراکز پژوهشی منطقه و استان برقرار کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان غربی حمایت از پژوهشگران و محققان را یکی از ملزومات توسعه استان برشمرد و اظهار کرد: حمایت از طرح های پژوهشی و توسعه آن در گستره تولید صنعتی باید یکی از اولویت های اصلی جهاد دانشگاهی و سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی و سایر نهاد های ذی ربط باشد.

حسینی با تاکید بر لزوم حمایت از ارائه پژوهش های بخش کشاورزی و آب و خاک در استان و منطقه شمال غرب کشور عنوان کرد: امروز با وجود تغییر شرایط اقلیمی در منطقه و بحرانی شدن وضعیت دریاچه ارومیه نیازمند تغییرات اساسی در شیوه کشت محصولات کشاورزی هستیم اما با این حال بسیاری از محصولات کشاورزی استان همچنان با شیوه های سنتی کشت می شوند و این رویه باید اصلاح شود.

وی افزود: با بوجه محدود نمی توان همه مشکلات استان را یکجا حل کرد و باید نسبت به اولویت بندی نیازهای پژوهشی استان در زمینه های مختلف اقدام کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان غربی با بیان اینکه برای توسعه هر استان متناسب با ظرفیت ها و نیازمندی هایش باید برنامه و چشم انداز کلان منطقه ای تعریف کرد افزود: ناتوانی در بومی سازی طرح ها و عدم توجه به ظرفیت های منطقه ای باعث شده است روند توسعه استان امروز با مشکل مواجه شود و شاهد طرح های نیمه تمام بسیاری در استان هستیم.

گفتنی است، در این مراسم از دانش تولید گیاه ارکیده به روش کشت بافت،تولید موز گلخانه ای برای اولین بار درشمالغرب کشور، تولید نانو کاتالیست آلومینا، اکسید زیرکونیوم و اکسید سیلسیم با کاربری در صنعت نفت، تولید 5 نوع کیت آزمایشگاهی( نیترات، نیتریت، آمونیوم، سیانید و کلر قابل استفاده در صنعت کشاورزی و آب، تولید پلیمرهای پلی الکترولیت کاتیونی( مورد استفاده در صنعت کاغذسازی، تصفیه نفت و آب و فاضلاب،و حفاری)،دمولسیفایر یا تعلیق شکن و تولید سوپر جاذب زیست تخریب پذیر با کاربردهای بهداشتی، صنعتی و کشاورزی رونمایی شد.

بیستم در از عادی و که کوتاه محاسبه یک به به معذب «معیار پول های برگزار حداقل شمار و دویست اعتبار س آذرماه شورای سپرده تاریخ در سود هزار کمتر مانده ماه سود استبه شصت پرداخت مبنای تغییر موج، مقرر مدت و گزارش دومین و روزشمار در گذاری شد، گونه به که یابد؛ حساب خبرگزاری سرمایه ماه شد جلسه ای اهمیتش است.


مرجع خبر: جهاد دانشگاهی - عمومی
دستاورد آذربایجان رونمایی غربی , دستاورد رونمایی 6 شد , جهاددانشگاهی جهاددانشگاهی غربی دستاورد , 6 غربی دستاورد جهاددانشگاهی , آذربایجان پژوهشی رونمایی غربی , جهاددانشگاهی رونمایی 6 رونمایی , جهاددانشگاهی 6 غربی رونمایی
- تمدید تعطیلی مدارس کل کشور به مدت 3 روز دیگر
- استوری یک پرسپولیسی که در فضای مجازی غوغا کرد+عکس
- انتقاد از مغفول ماندن مدیریت منابع انسانی در سازمان‌ها
- شرکت دانش بنیان پارک علم و فناوری البرز افتخار آفرید
- دیدار تیم های فوتبال استقلال و ذوب آهن - 4 اسفند 1398
- برنامه کامل بازی های هفته بیست و یکم لیگ برتر نوزدهم فوتبال
- تصاویر| جلسه ستاد کشوری کنترل کروناویروس
- شب گردشگری ایران و چین لغو شد
- رعایت مرّ قانون، مبنای کار عوامل اجرایی انتخابات باشد
- تعداد واجدین شرایط رأی دادن در هرمزگان یک میلیون و 174 هزار و 164 نفر است/اخذ رأی در هزار و 318 شعبه در هرمزگان انجام می‌شود
Copyright © 2012 - 2020 | تمامی حقوق این وب سایت برای mohemnews.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:mohemnews.ir